νεα & εκδηλωσεις

9η Ετήσια Ημέρα Καριέρας (9th Annual Career Day)

Το MBA του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργάνωσε την 9η Ετήσια Ημέρα Καριέρας (9th Annual Career Day) με τη συμμετοχή μερικών από τις μεγαλύτερες πολυεθνικές και ελληνικές επιχειρήσεις. Η διοργάνωση “Career Day 2021” πραγματοποιήθηκε αποκλειστικά εξ αποστάσεως, λόγω των συνθηκών, την Τετάρτη 6 Απριλίου 2022.

Συνολικά 34 εταιρίες έλαβαν και επεξεργάστηκαν 81 βιογραφικά τελειοφοίτων και αποφοίτων του ΜΒΑ πλήρους και μερικής φοίτησης και προγραμματίστηκαν speed interviews.

Ήδη από την πρώτη χρονιά αποτελεί μία από τις πλέον επιτυχημένες Ημέρες Καριέρας και για τις εταιρείες οι οποίες συμμετέχουν καθώς και για τους τελειόφοιτους και τους αποφοίτους του προγράμματος. Η απόκτηση ενός ισχυρού υπόβαθρου στην οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων, οι ηγετικές δεξιότητες, η ευελιξία του προγράμματος, η συμμετοχή των φοιτητών σε διεθνείς συνεργασίες με κορυφαία Πανεπιστήμια των Η.Π.Α. και της Ευρώπης, αποτελούν την εγγύηση για την απόκτηση υψηλής θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης των φοιτητών του προγράμματος, αρχές οι οποίες είναι ενσωματωμένες στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του ΜΒΑ. Συνεπώς οι απόφοιτοι του ΜΒΑ αποτελούν μια υψηλού επιπέδου δεξαμενή για υποψήφια στελέχη για πολλές κορυφαίες επιχειρήσεις, σε πολλούς κλάδους της οικονομίας στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Στη φετινή διοργάνωση συμμετείχαν οι παρακάτω επιχειρήσεις:

• A.E. ΤΣΙΜΕΝΤΩΝ ΤΙΤΑΝ
  • Imerys
  • KOUBARAS- BOUTIQUE CONSULTING SERVICES
  • REDEX
  • SIGNIFY (PHILIPS, INTERACT)
  • ITF HELLAS PHARMACEUTICALS
  • Kevin & Mashall- kma athens Real Estate
  • INNOVIS PHARMA SA
  • Kosmocar & Karenta
  • UPSTREAM
  • Coca Cola 3E
  • HERON ENERGY SA (Member of GEK TERNA & ENGIE Groups)
  • XEROX

Meet the MBA!

MBAFullTime-OpenDay2021

Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών - ΜΒΑ διοργανώνει μια ιδιαίτερα σημαντική ONLINE εκδήλωση η οποία απευθύνεται στους ενδιαφερόμενους υποψηφίους φοιτητές των ΜΒΑ Full-Time και Part-Time την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022 στις 18.00. Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι για το ΜΒΑ θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αναλυτική παρουσίαση του Μεταπτυχιακού Προγράμματος ΜΒΑ, να γνωρίσουν το Διευθυντή Προγράμματος, καθώς και διδάσκοντες Καθηγητές και να ενημερωθούν για τις νέες εκπαιδευτικές υπηρεσίες τις οποίες πρόκειται να προσφέρει στο άμεσο μέλλον το ΜΒΑ, καθώς και στις επαγγελματικές προοπτικές από τη μελλοντική φοίτηση στο ΜΒΑ. Για δηλώσεις συμμετοχής αποστέλλετε ένα απλό email στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (για το full time) και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. (για το part time) το αργότερο έως και την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2022 αναφέροντας το ονοματεπώνυμο σας ώστε να λάβετε το link για το event.

Με εκτίμηση,

Γ.Κουρετας

Διευθυντής ΜΒΑ

Υποτροφίες Ομίλου ΕΛΠΕ 2022

Όπως εγκρίθηκε από την  4η Συνεδρίαση της Ειδικής  Διατμηματικής Επιτροπής της 24ης Φεβρουαρίου 2022, η λίστα με τα ονόματα των υποτρόφων των ΕΛΠΕ του ΜΒΑ μερικής φοίτησης, της σειράς 2020.

Συγκεκριμένα, η ευγενική χορηγία των ΕΛΠΕ αφορά 15 υποτροφίες των 2.000€ οι οποίες  θα συμβάλλουν στην αποπληρωμή των διδάκτρων τους.

Ακολουθούν οι λίστες με τα ονόματα των υποτρόφων ανά κατεύθυνση.

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

Αστήθα Άννα

Διαμαντοπούλου Δήμητρα

Κιδικούδης Χρήστος

Λόγος - Παπαδάκης Ορέστης

Μαντέλλου Σοφία

Πατσαρινού Ελένη

Πρίντεζη Ελευθερία Μαργαρίτα

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ

Βόσσου Παναγιώτα

Γερμανάκης Σεραφείμ

Κορτέση Ελένη

Λανταβού Αργυρώ

Μεϊκόπουλος Αλέξανδρος

Σκουρλή Νίκη

Τσιγαρίδα Ευαγγελία

Χαλεπλή Ελένη

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ /ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) στη Διοίκηση Επιχειρήσεων: MBA- Μaster in Business Administration απευθύνεταισε πτυχιούχους Α.Ε.Ι. και Τ.Ε.Ι. καθώς και σε στελέχη επιχειρήσεων που ήδη εργάζονται και σκοπεύουν να αναπτύξουν το επιστημονικό τους υπόβαθρο, τις επαγγελματικές, διοικητικές και ηγετικές τους ικανότητες για την αποτελεσματικότερη διοίκηση επιχειρήσεων και οργανισμών. Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Διοίκηση των Επιχειρήσεων: MBA- Master in Business Administration.

Διαβάστε περισσότερα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ /ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

• Φαξ: +30 210 82 03 879